TRIZ – návod na efektívnosť a kreativitu. Ako nájsť inovačné riešenia

17.04.2018 Prebieha registrácia

17.-18. 4. 2018, Bratislava,

Prvý otvorený kurz TRIZ-u na Slovensku s  prof. Petrovom, popredným svetovým expertom na metodiku TRIZ.

Dvojdňový základný kurz o metodike riešenia problémov technikou TRIZ.  Kurz vedený v ruštine s tlmočením.

Termín: 17.-18. 4. 2018, Bratislava

Kurz je určený pre všetkých, ktorí sa chcú posunúť v riešení problémov k efektívnosti a kreativite – pre projektových manažérov, manažérov úsekov R&D, technických a organizačných manažérov.

Každá snaha o inováciu je spojená s riešením problému  – ako zlepšiť, zrýchliť, odstrániť chybu, zefektívniť. Každý, kto sám či v tíme riešil inovačné zadanie pozná situáciu, kedy sa dostane pri riešení  problému do „mŕtveho bodu“ a nevie ako ďalej... Hľadanie podobných riešení nepomáha, brainstorming len prehlbuje beznádej...  Pokus a omyl nefunguje. V tíme vzrastá napätie a beznádej. Začína sa cesta k rezignácii na riešenie, lebo je to nemožné... Bolo by treba mať k dispozícii „návod na použitie“, návod ako vyriešiť problém. Vtedy je čas na uplatnenie metodiky riešenia problémov známu pod názvom TRIZ.

TRIZ je balík nástrojov na riešenie  zložitých problémov, ktoré prvoplánovo pôsobia ako neriešiteľné problémy, napr.: zvýšenie rýchlosti torpéda z 50 uzlov (92km/h) na 200 uzlov (370 km/h) – torpédo Škval – hydrodynamický odpor neumožňuje zvýšenie rýchlosti nad 50 uzlov; patentové riešenie bolo urobené na základe metodiky TRIZ... 

TRIZ umožňuje inovatívne riešenia jestvujúcich problémov – disponuje 40 princípmi tvorivého riešenia problémov, ktoré sa použijú na riešenie technických a fyzikálnych protirečení, k čomu existuje praktický návod v podobe Matice protirečení. Protirečenia (kontradikcie) a ich vyriešenie vedie k tvorivému riešeniu problémov – každý problém obsahuje tieto protirečenia a ich prekonanie vytvára inovačné riešenie.

Oblasti využitia TRIZ:
• Výroba strojov a strojných zariadení
• Informačné technológie HW & SW
• Údržba
• Chemický a farmaceutický priemysel
• Poľnohospodárstvo
• Rozvoj obchodu
• Management organizácií – organizačný rozvoj
• Spoločenský rozvoj

Metódu TRIZ použivajú firmy ako NASA, Siemens, General Motors, Procter and Gamble, BMW, Schneider Electric TYCO, HP, Gillette, Hyunday, Ford, Siemens – vo všetkých oblastiach podnikania, Wrigley, Xerox, Pepsi atď. Metódu je možné aplikovať v každom priemyselnom odvetví a v každom odbore služieb. Výhodou metódy TRIZ je prístup, ktorý namiesto hľadania menších, konzervatívnych zmien ponúka radikálnu inovačnú zmenu.

Kurz vedený v ruskom jazyku s tlmočením.

Odborné publikácie o TRIZ

Program podujatia

Prvý otvorený kurz TRIZ-u na Slovensku s prof. Petrovom, popredným svetovým expertom na metodiku TRIZ

TRIZ – návod na efektívnosť a kreativitu. Ako nájsť inovačné riešenia
Prof. Vladimír Petrov, RIZ Master, President of the Israeli TRIZ Association and VP R&D at Innovation Technology
Detail prednášky

Komentáre

  • Nebol pridaný žiadny komentár

Pridať komentár

* povinný údaj

Partneri podujatia

© 2011 eFOCUS.sk, Všetky práva vyhradené.

Webdesign by KREA